Bezpieczeństwo i wygoda

infolinia: 22 298 98 94

Bezpieczeństwo i wygoda

Osiedla Gama to najbezpieczniejsza inwestycja na warszawskim Bródnie

 • bezpieczna dla finansów (jedyna z zamkniętym rachunkiem powierniczym);
 • posiadająca inteligentne videofony
 • bezpieczny garaż i miejsce do przechowywania rowerów
 • całodobowa ochrona z monitoringiem
 • pakiet inteligentne mieszkanie
INTELIGENTNE I BEZPIECZNE MIESZKANIE
 
System FIBARO to bezprzewodowy system inteligentnej automatyki domowej, pozwalający połączyć wszelkie urządzenia elektryczne znajdujące się w domu w jedną sieć, kontrolowaną przez jedno urządzenie - Home Center. System FIBARO łączy wszystkie urządzenia elektryczne, aby w jak najbardziej optymalny sposób zarządzać Twoim domem.
 
 FIBARO logo
Obsługa za pomocą komputera, tabletu czy smartphone
 Przykładowa instalacja włącznika/wyłącznika światła nie trwa długo:
 • wyjęcie klawiszy odpowiedzialnych za włączanie światła
 • odłączenie ich od przewodów
 • podłączenie modułu FIBARO
 • przyłączenie klawiszy
 • przekręcenie włącznika

 

Pakiet inteligentne mieszkanie zawiera:

 • Home Center Lite
  Centrala sterująca systemem FIBARO
 • Relay Switch (Włącznik) 2x1,5KW
  Włącznik / wyłącznik, dwuobwodowy, przeznaczony do sterowania oświetleniem. Maksymalne obciążenie - 1,5 kW na jeden obwód.
 • FIBARO Dimmer 2
  Ściemniacz oświetlenia - sterowanie klasycznymi żarówkami, świetlówkami kompaktowymi oraz diodami LED. Automatyczna kalibracja do podłączonego źródła światła. Pomiar mocy czynnej i energii elektrycznej podłączonego odbiornika.
 • FIBARO Wall Plug FGWPE-101
  Włącznik w formie wtyczki do gniazdka, z pomiarem zużycia energii elektrycznej i unikalnym, krystalicznym pierścieniem LED, który kolorem informuje o aktualnympoborze prądu. Maksymalne obciążenie 2500 W
 • FIBARO Motion Sensor
  Czujnik ruchu z wbudowanym czujnikiem temperatury, czujnikiem natężenia światła oraz akcelerometrem. Konstrukcja umożliwia łatwy montaż. Posiada zabezpieczenie antysabotażowe.
 • FIBARO Flood Sensor
  Czujnik zalania z wbudowanym czujnikiem temperatury. Zwiększone bezpieczeństwo i komfort dzięki unikalnemu projektowi trudno zatapialnej obudowy i bezprzewodowej aktualizacji oprogramowania. Dodatkowe zabezpieczenie przed pożarem, dzięki wbudowanemu czujnikowi temperatury.
 • FIBARO Door / Window Sensor
  Bezprzewodowy zasilany bateryjnie, magnetyczny czujnik otwarcia drzwi / okien. Może być wykorzystany wszędzie tam, gdzie jest potrzebna informacja o otwarciu drzwi, okna, bramy garażowej, rolety itp., w różnego rodzaju scenach oraz w systemach nadzoru i bezpieczeństwa.
  
Najczęstsze pytania (FAQ):

TAK, System FIBARO może sterować piecami centralnego ogrzewania, klimatyzatorami, pompami ciepła itp. urządzeniami. Przed podłączeniem ww. urządzeń do Systemu FIBARO należy sprawdzić czy konstrukcja sterownika do danego urządzenia pozwala na zewnętrzne sterowanie przez inne urządzenia.

System FIBARO został opracowany z myślą o sterowaniu nim za pomocą urządzenia, które każdy z nas ma zawsze przy sobie - telefonu komórkowego. Jest to bardzo wygodne a przede wszystkim tanie, ponieważ nie istnieje potrzeba zakupu dodatkowych urządzeń.

Tak, Systemem Fibaro można sterować za pomocą SMS'ów.

Tak, Systemem FIBARO można także sterować poprzez specjalnie w tym celu stworzoną stronę internetową: https://dom.fibaro.com

Tak. Systemem FIBARO można również sterować miedzy innymi z domowego komputera, za pośrednictwem sieci lokalnej, którą tworzy centrala Home Center.

System FIBARO integruje wiele urządzeń, sprawiając, ze współpracują one ze sobą, aby Twoje życie stało się jeszcze bardziej komfortowe. Dzięki czujnikom ruchu System FIBARO może włączać lub wyłączać światło w domu w zależności od tego czy znajdujesz się danym pomieszczeniu czy też nie. System FIBARO może wyłączyć ogrzewanie kiedy nie ma Cię w domu i włączyć je przed Twoim powrotem. Dzięki odpowiedniemu zaprogramowaniu systemu, możliwe jest zaoszczędzenie do 30% energii elektrycznej i 23% energii cieplnej. Możliwości zastosowania i konfiguracji Systemu FIBARO są ogromne. Ogranicza je tylko i wyłącznie wyobraźnia użytkownika.

Nie, nie musisz. Dzięki zastosowaniu bezprzewodowej komunikacji miedzy urządzeniami, System FIBARO można dowolnie rozbudowywać o kolejne moduły i podłączać do niego kolejne urządzenia, w dowolnym momencie. Instalacja poszczególnych modułów jest dziecinnie prosta i czysta. Każdy sam podłączy dowolny moduł, korzystając ze wskazówek zawartych w instrukcji dołączonej do urządzenia. Dzięki małym rozmiarom modułów mieszczą się one w każdej standardowej puszce instalatorskiej i nie ma potrzeby przerabiania czegokolwiek w domu.

Tak, integracja Systemu FIBARO z systemem alarmowym jest możliwa. Wystarczy odpowiednio podłączyć nasz Relay Switch (On/Off).

Tak. Zanim poszczególne urządzenia Systemu FIBARO zostały dopuszczone do sprzedaży, musiały one przejść szereg testów, począwszy od procesu certyfikacji u właściciela technologii Z-Wave a na badaniu zgodności z normami UE dotyczącymi bezpieczeństwa użytkowania oraz emisji zakłóceń skończywszy.

Tak. Dzięki Systemowi FIBARO na ekranie telefonu komórkowego bądź tabletu można oglądać obraz z kamer zainstalowanych na terenie posesji.

Tak, System FIBARO potrafi zarządzać ogrzewaniem. Można tak zaprogramować System FIBARO, by nie były ogrzewane pomieszczenia, w których jest otwarte okno. Temperatura może być ustawiana indywidualnie dla każdego z pomieszczeń, na przykład w zależności od pory dnia. System FIBARO steruje także elektrozaworami systemu ogrzewania dzięki czemu jest możliwa integracja z ogrzewaniem podłogowym.

Tak, jak najbardziej. Jest to system wymyślony w Polsce, w oparciu o amerykańską technologie Z-Wave, przez polskich pasjonatów i jest w Polsce produkowany.

Nie. Urządzenia Systemu Fibaro mają zapisane programy w wewnętrznej pamięci i do klienta dostarczane są gotowe do użycia. Wystarczy wypakować urządzenie z pudełka, podłączyć zgodnie z załączoną instrukcją obsługi aby móc z nich korzystać.

Zasięg wewnątrz pomieszczeń wynosi ok. 30 metrów w zależności od materiałów wykorzystanych w konstrukcji budynku. W praktyce konstrukcja budynku nie zakłóca w żaden sposób działania Systemu FIBARO. Pomaga w tym zasada działania sieci Mesh, na której oparty jest System FIBARO - każde z urządzeń działa równocześnie jako odbiornik i nadajnik, dzięki czemu urządzenia przesyłają sygnał radiowy między sobą, powiększając w ten sposób zasięg działania sieci.

Nie, taka sytuacja nie będzie miała miejsca. Przypadki takie spotykano w systemach używających częstotliwości 433 MHz, która była wykorzystywana przez różnego typu urządzenia. Natomiast System FIBARO działa w oparciu o standard Z-Wave, wykorzystujący częstotliwość 868,42 MHz. Dzięki temu nie ma możliwości, aby urządzenia Systemu FIBARO były przypadkowo załączane przez telefony komórkowe, słuchawki bezprzewodowe lub inne podobne urządzenia stosowane w życiu codziennym.

Nie. System FIBARO w Twoim domu jest zbudowany w oparciu o Twoją centralę Home Center, z których każda ma nadany unikalny kod. Aby móc sterować danym urządzeniem, musi ono być dodane do pamięci centrali HC. W innym przypadku centrala HC nie "widzi" urządzenia i nie jest w stanie nim sterować.

Relay Switch, w dwóch wersjach dopuszczalnego obciążenia:

 • 1 x 3kW - montujemy je wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba sterowania jednym urządzeniem o mocy nie przekraczającej 3kW, bądź kilkoma urządzeniami, których łączna moc nie przekracza 3kW.
 • 2 x 1,5kW - montujemy je wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba sterowania dwoma urządzeniami, zasilanymi z dwóch oddzielnych obwodów, z którego każde ma moc nie większą niż 1,5kW.

Do 230. Taka ilość z powodzeniem wystarcza do zbudowania systemu, nawet w bardzo dużym domu. Jeśli zaszła by konieczność podłączenia większej ilości modułów, nie jest to problemem, ponieważ można zbudować System FIBARO w oparciu o kilka central HC.

Moduły są przygotowane do montażu podtynkowego w puszkach instalatorskich. Mogą być również montowane w obudowie sterowanego urządzenia.

Poziom promieniowania jest mniej więcej 150-200 razy mniejszy od tego, które pochodzi z telefonu komórkowego.

Tak. Dimmer posiada dodatkowy obwód, który może zostać wykorzystany do sterowania dowolnym urządzeniem, zlokalizowanym w dowolnym pomieszczeniu naszego domu. Wykorzystując tą funkcjonalność oraz możliwość dowolnej konfiguracji scen i powiazań miedzy urządzeniami, można w taki sposób zaprogramować System FIBARO aby przyciśnięcie klawisza wyłącznika znajdującego się przy wyjściu z domu wyłączało wszystkie urządzenia elektryczne.